Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kyjov

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Kamil Šebesta

Ctít jiné kultům a náboženství se má, ale jen do také míry než začnou svým jiným vyznáním nebo kulturou ovlivňovat stát ve kterém žijí. Respektive lidi co v tem státě žijí.Když už žijí v jiném státě než v jejich rodilém, tak by se měli přizpůsobit všichni.Tady u nás v Česku je hlavní problém s Romy. Neumějí se přizpůsobit našim zvykům,dělají jen bordel,napadají slušné občany našeho národa a všem sprostě nadávají.Jen podotýkám že nejsem žádný rasista, ale Romům bych zrušil všechno co jim stát dává, našel bych jim práci a když nebudou chtít makat a budou se chtít jen přiživovat na státě tak ať se odstěhují někam do ciziny. Nemám nic proti slušnému občanovi s jinou barvou kůže. Když pracuje a je slušný tak se sním dokážu klidně bavit. Dokonce můj nejlepší kamarád je z části Rom.

10.12.2013 v 21:37 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 25 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Jakub Malík

Velmoc má právo zasahovat do jinačích zemí, když se porušují lidská práva a měla by s tím něco udělat. Dnešní velmocí je např.Rada bezpečnosti OSN.

10.12.2013 v 21:36 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 8 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Filip Vlašic

Globální Morálka. Krize platební morálky, která byla nejhlubší za posledních 60 let a trvala dva roky, eskalovala v rekordní počet platebních selhání a v následné snížení průměrných ratingu zemí a jejich výhledů v průběhu roku 2008 a 2009. Počet platebních selhání v prvním pololetí 2009 vzrostl o 19 procent, avšak ve druhém pololetí 2009 poklesl o 40 procent.

10.12.2013 v 21:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 28 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Filip Petřík

Cílem OSN je zachování mezinárodního míru a bezpečnosti a zajištění mezinárodní spolupráce.OSN prosazuje:

10.12.2013 v 21:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 10 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Dennis Urc

Kultury ostatních národů. Podle mého názoru se ostatním kulturám máme přizpůsobit jen když se odstěhujem do nějaké země kde je náboženství a kultura uplně jiná než u nás. Nebudeme v jiné zemi pohoršovat jejich náboženství a kulturu jen proto že v naší zemi je uplně jiná. Nemůže nás ale nikdo v nějaké zemi nutit abychom se přizpůsobili přesně jejim zvykům a kultuře a náboženství, jim by se taky nelíbilo kdyby přijeli k nám do země a my je nutili dělat ty zvyky co děláme každý den a upředňostnovat kulturu a náboženství jak my.

10.12.2013 v 21:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Antonín Lačňák

OSN. V nynějším světě moc o OSN neslýcháme aspoň já ne. Dle mého je OSN uplně nesmyslu plná organizace. Já bych ji zrušil. Zbytečně se utrácí peníze daňových poplatníků. Zbytečně vznikají války a zamotávají se do toho i nevinné státy. Každý stát by si měl své problémy řešit sám, svými vlastními silami a prostředky. Dle mého založil OSN někdo kdo chtěl spíše ze států rýžovat peníze pro svou vlastní potřebu a užitek. Nejhorší je , že do problémů zatahují i státy které na to nemají peníze a zbytečně tím ty státy ničí. Já osobně být hlavou státu tak do OSN nejdu.

10.12.2013 v 21:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Tomáš Mullner

2.3 Měla by dávat škola při vzdělání studentů přednost spíše konkrétní praxi nebo raději všeobecné teorií? Můj názor na toto téma je,že by školy(zejména střední odborné školy a střední odborné učiliště)měli žáky spíše učit(názorně ukazovat a vysvětlovat) praktickým věcem(praxi) a vést je k tomu.Myslím že žákům daleko více pomůže když určité věci vidí a dokáží si je tímto lépe zapamatovat.Poté aby si žáci měli větší možnosti si danou činnost odzkoušet,zapamatovat a naučit se dané činnosti kterou vyučující(učitel nebo mistr)s žáky probral.

21.11.2013 v 21:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 15 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Radek Blahovec

Jak se učitel u žáků zapíše, tak na něj budou koukat po celý zbytek studia. Každý má ve škole více či méně oblíbeného učitele, většinou se tento postoj žáků odrazí od toho, jak umí učitel zaujmout. Pokud neumí zaujmout, třída mu to dá „sežrat“ a učitel odchází z hodiny otrávený. Zaujme-li, udělal první a současně ten největší krok a má dalo by se říci vyhráno, jelikož se žáci na jeho hodiny budou těšit a hodiny jim budou ubíhat.

21.11.2013 v 21:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Kamil Šebesta

Takže já si myslím,že škola by měla být co nejvíce praktická. Čim více praxe tím lépe. Také si myslím že když jsem zaměřen na nějaký obor,tak bych se neměl učit jak se počítají nějaké rovnice atd., ale vše o tom oboru. Udělal bych to asi tak že ke všeobecnému vzdělání mě stačí základní škola. Zrušil bych známkování, protože každý nemůže být dobrý ve všem.Každý je jedinečný a né že se bude jen učit něco co mu nejde a vůbec ho to nebaví. 1.stupeň ZŠ bych nechal a vtom druhém by se měly školy zaměřit na to komu co jde a podle toho ho roztřídit do skupin a vzdělávat ho v dovednostech , aby si potom mohl vybrat dobrou střední školu k němu příslušnou. Stejně nechápu to že když člověk nemá co nejvíc papíru s hodnostmi škol tak je nic. Přitom kolikrát ten člověk co nemá moc dobrou školu tak ví víc než ten co se půl života učil. Jenže takovou osobu nezaměstnají, protože bez papírků s razítkem je nula která určitě nic neumí.

21.11.2013 v 21:49 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 24 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Filip Petřík

Měla by dávat škola při vzdělávání studentů přednost spíše konkrétní praxi nebo raději všeobecné teorii? Můj názor je jasný ve škole nás to mohou učit pořát dokola a stejně to pořádně nepochopíme dokud to neuvidíme.

21.11.2013 v 21:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 15 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Antonín Lačňák

Je učitel autorita nebo kamarád? Učitel by měl být určitou autoritou ale částečně i kamarádem. A ne sadistou na , které si někteří hrají např.: jeden nejmenovaný profesor na nejmenovaném gymnasiu , který své žáky i fyzicky trestá. Byl jsem toho sám svědkem a ne jednou. Ale zase se najdou učitelé , kteří vás chápou víc jak někteří z vašich kamarádů. Nejhorší je ale když má učitel přehnané požadavky na žáky s tímto případem jsem se už taky jednou setkal . Jelikož nikdo není dokonalý a každému vyhovuje jiný způsob učení tak nikdy nedospějeme k tomu aby byl učitel po chuti všem.

21.11.2013 v 21:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ SOU automobilní Kyjov - Kamil Šebesta

Má vůbec nějakou hodnotu můj hlas? Hlas každého jedince určitě hodnotu má, protože kdyby si každý řekl že můj hlas nemá cenu a nešel by k volbám tak pak by v hospodě,doma nebo v práci jenom nadával. Hlas každého z nás může něco změnit. Každý si myslím že už má určené která strana je pro něj nejlepší tak proč nevěnovat těch pár minut ve volební místnosti a nedat hlas právě té straně která nás oslovila? Nevíte, nemáte žádný důvod tam nejít? Tak vidíte. Po volbách vám bude líp protože si nebudete říkat proč jsem tam nešel, možná kdybych tam šel tak to nevyhrají ti zloději a vyhrála by to strana která by určitě něco změnila. Osobně si myslím, že když chceme něco změnit tak bychom zatím měli jít a nesedět doma na zadku. Vezměte si to tak, že konečně nastane den kdy se může něco v téhle krásné zemi změnit a budeme moct být na sebe hrdí. Jít k volbám je podle mého naše povinnost, abychom nemohli říkat, že je to podvod, že tam nemůžou být oni, že to není možné. Proto všichni v den voleb vzít lístky a jít do volební místnosti. Věřte bude vám líp že jste přispěli něčím na vývoji naše krásné země české.

17.10.2013 v 11:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 19 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ SOU automobilní Kyjov - Jiří Rolník

Jeden hlas. Pokud chceme politiky aktivně kritizovat, měli bychom jít k volbám a vyjádřit svůj názor odevzdáním platného hlasovacího lístku, protože i jeden hlas má velkou váhu, i když to nemusí být viditelné na první pohled. Ať už volíme stranu parlamentní či neparlamentní měli by jsme si uvědomit, že strany za svůj volební výsledek obdrží finanční příspěvek dle počtu získaných hlasů, či preferencí. Nejedná se o malé částky. Chceme-li volit malou stranu, tak hlas není zbytečný z těchto hledisek: 1. Můj favorit obdrží více než 1,5% a bude dostávat různé finanční příspěvky, které by mohly pomoci v dalších volbách pro lepší kampaň v masmédiích, ale také pro pořádání mítinků, kde by mohla naše strana oslovit více voličů a my bychom mohli doufat v lepší výsledek v dalších volbách. 2. Nedávám hlas větší straně (která mi je také vcelku sympatická, ale neztotožňuji se programem), která by měla šanci porazit stranu „nepohodlnou“. V tomto případě bych totiž mohl oslabit vývoj mé favorizované malé strany, neboť by nedostala příslušný příspěvek. Chci-li volit velkou stranu, tak můj jediný hlas není také zbytečný, protože strana obdrží finanční příspěvky, ubírám na síle konkurenčním stranám.

17.10.2013 v 11:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ SOU automobilní Kyjov - Jakub Šural

Má vůbec nějakou hodnotu můj jediný hlas ? A máme tady zase volby. Jak asi dopadnou ? Různé strany se budou přít o naše hlasy, říkat jaké má jejich strana výhody jaké nevýhody má ta druhá strana. Prostě všichni o sobě tvrdí, že jsou nejlepší. Takže bude hodně těžké vybrat tu nejlepší stranu.

17.10.2013 v 11:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 23 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ SOU automobilní Kyjov - Jakub Malík

Můj názor na politiku. Politiku beru jako takové opovrhované slovo je častá většinou na internetu nebo bulvárech. Každý na ni má názor jinačí , někteří kladný ale většina ji ignoruje nebo nesnáší. Každý dokáže nadávat na politiky, na nesmyslně odhlasované zákony, na placení léků, ale politika je právě v tom úžasná, že pokud se to někomu nelíbí, tak ať tam jde, ať si založí třeba vlastní stranu. Každý má tu možnost tam jít, tak ať ji využije. Politika je také symbolem moci .

17.10.2013 v 11:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ SOU automobilní Kyjov - Antonín Lačňák

Politika. Můj názor na českou politiku jest ten ,že čeští politici jsou jedna zkorumpovaná pakáž. Chtělo by to na ně nasadit přísnější dohled. Bohužel náš stát s naší politikou spěje ke krachu. Já osobně bych rád kandidoval , ale bojím se ,že bych dopadl stejně jako oni. Žijí si z platů o kterých se může obyčejným lidem jen zdát a myslí si jak se obyčejní lidé mají dobře. Bohužel realita je jiná. Dnešní politici spějí k tomu aby lidé začali protestovat a nedej bože vše dospělo k defenestraci.

17.10.2013 v 11:18 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Pavel Zelenka

2. Hudba v životě lidí – jakou plní roli? Dokážeme si život bez hudby v běžném životě ještě představit? 2.4 Jakou roli hraje hudba ve vašem životě? Myslíte si, že to, co posloucháte, vyjadřuje i váš životní postoj a styl? Je pro vás důležité, co poslouchají vaši kamarádi a partneři?

20.5.2013 v 0:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 14 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ SOU automobilní Kyjov - Tomáš Hlahůlek

Hudba v životě lidí – jakou plní roli? Dokážeme si život bez hudby v běžném životě ještě představit? Hudba v mém osobním životě hraje velkou roli. Setkávám se s ní totiž každý den. Může to být na cestě do školy nebo klidně jen tak doma. Nedokázal bych si představit domácí úklid bez pořádné dávky muziky. Ba dokonce poslouchám hudbu, i když ráno vstanu a nic se mi nechce dělat. Hudba mě hravě nastartuje a mám hned den lepší o 120%.

19.5.2013 v 21:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 28 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Tomáš Glaser

Jak již v prvním, tak i ve druhém pololetí druhého ročníku jsme dostali téma, na které jsme měli složit krátkou slohovou práci. Z tématu "Hudba v životě lidí – jakou plní roli? Dokážeme si život bez hudby v běžném životě ještě představit?'' jsme si vybral podtéma "Jakou roli hraje hudba ve vašem životě? Myslíte si, že to, co posloucháte, vyjadřuje i váš životní postoj a styl? Je pro vás důležité, co poslouchají vaši kamarádi a partneři?"

19.5.2013 v 21:46 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 23 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihomoravský kraj

SOŠ a SOU automobilní Kyjov - Roman Vaculčík

Má v současné době šanci na úspěch písnička, která nemá svoji video podobu? Dosáhl by PSY a jeho Gangnam Style takové popularity bez videoklipu?

19.5.2013 v 13:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.